Dzisiaj jest Sobota. 23 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr, Prosper, Wanda, Zenon, Zenona. Do końca roku zostało 192 dni.
Gminne Święto Straży Pożarnej
poniedziałek, 08 maja 2017

Uroczystości Gminnego Święta Straży Pożarnej z terenu Gminy Siemkowice odbyły się 3 maja 2017 r. w Ożegowie.
W obchodach uczestniczyły reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi oraz Wójt Gminy Siemkowice Zofia Kotynia, Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siemkowicach.

Pododdziały OSP i wszyscy zgromadzeni udali się w uroczystym przemarszu do Kaplicy w Ożegowie na mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił ks. Szymon Gołuchowski. Świetności obchodom, zarówno podczas przemarszu jak i w czasie Mszy Świętej dodawała Orkiestra Dęta z Siemkowic, która zaprezentowała się w nowych strojach galowych.
Po zakończonej Mszy Św. na placu remizy zostały wręczone odznaczenia „Strażak Wzorowy” nadawane przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Odznaczenia otrzymało 5 strażaków z jednostki OSP w Lipniku. Po części oficjalnej gospodarze uroczystości zaprosili uczestników na poczęstunek do zmodernizowanej strażnicy w Ożegowie.